Forum www.occasg.fora.pl Strona Główna
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Mundury - opisy, wrażenia.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.occasg.fora.pl Strona Główna -> Paramilitaria

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Nie 20:34, 23 Sty 2011    Temat postu:

Boże, czemu wszystkie zachodnie trendy muszą dochodzić do polski. Niedługo żołnierze będą dostawali szaro niebieski mundur w kamuflażu cyfrowym Razz.

Tak samo jak Bartez0 polecam Miwo albo TCU. Jak chcesz lans to kup ACU albo FROG'a bo cyfrowe wz.93 w naszym środowisku raczej nie jest lansiarskie i nie idzie nigdzie je dostać (na szczęście) Razz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kreciu
Gość







PostWysłany: Nie 21:35, 23 Sty 2011    Temat postu:

ACU w UCP moim zdaniem to ubranie błazna, nawet do lansu się nie nadające. A co do FROGa to nawet nawet. Niemniej wolę to co Polskie i na wschód.

A czemu zachodnie trendy dochodzą do Polski? Hmm, może dlatego, że się sprawdziły. Może dlatego że jesteśmy w NATO, a może dlatego że po dość długim mezaliansie z bratnim narodem radzieckim Polacy zachłysnęli się wszystkim co "z zachodu", co niekoniecznie jest dobrym zjawiskiem.


Ostatnio zmieniony przez Kreciu dnia Nie 21:38, 23 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Nie 21:54, 23 Sty 2011    Temat postu:

Mówiąc o trendach miałem na myśli kamuflaże cyfrowe, które się nie sprawdzają... Np. AT nosi UCP.

Jeżeli wolisz wschodnie klimaty to nie kupuj kamuflaży cyfrowych według Kanadyjskiego wzoru tak jak np. Ta cała pantera cyfrowa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kreciu
Gość







PostWysłany: Nie 23:17, 23 Sty 2011    Temat postu:

Akurat UCP w AT się sprawdza bo to jest kamuflażem uniwersalnym tylko z nazwy, a tak naprawdę to jedyną szansę by spełnić swoją rolę ma tylko w betonowych lasach. Poza tym AT i CBŚ wykonują zaiste dobrą robotę i należy im się troche lansu za pieniądze podatników Wink

A jak na razie nie kupuje innych mundurów bo nie mam na to kasy- potem zobaczymy. Pewnie będę kupował to co mi będzie potrzebne i to co mi się podoba. Tommy- kanadyjska "moda" panuje również na wschodzie, czego przykładem jest cyfrowa flora.
Powrót do góry
Snajperswd11




Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: TBG
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Pon 11:31, 24 Sty 2011    Temat postu:

kreciu napisał:
Tak troche z innej beczki - zetknął się ktoś z mundurami robionymi w cyfrowej panterze/ pustynnej panterze? Bo wiem tylko tyle że taki kamuflaż istnieje, żadnego munduru w nim jeszcze nie widziałem.


Jest to mundur w camo mirage szyty przez miwo Twisted Evil Kolega ma na strzelcu(tylko na poligony) i się sprawdza lepiej niż wz.93 no zmywa go z otoczeniem Smile Na pewnej fotce kuzyna z afganu jego kolega też miał taki na sobie Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bartez0
Szturm
Szturm



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 327
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Wto 20:51, 15 Mar 2011    Temat postu:

Tommygun napisał:
Mundur Wojska Brytyjskiego w kamuflażu DPM (Disruptive Material Pattern)

Zalety:
-Świetne rozmieszczenie kieszeni (są nawet dwie kieszenie na dokumenty),
-Bardzo lekki i przewiewny,
-Szybko wysycha,
-Można dostać za grosze,
-Dobrze maskuje,

Wady,
-Spodnie są bardzo lekkie i jeżeli nosi się w kieszeni ciężki ładunek to bieganie się robi nie wygodnie, trzeba po spodniami nosić jakiś dres lub coś innego,
-Trzeba dobrze poszukać żeby dostać jakieś konkretne wyposażenie w tym kamuflażu,


W 100% zgadzam się z powyższym, kupiłem go od Tomka, jest po prostu za Smile bisty. Spakowałem tam całą I linię wyposażenia, jeszcze nawet miejsce na klamkę i magi do niej by się znalazło... Ogólnie polecam konfigurację spodnie lightweight i kurtka S95, w moim odczuciu mało który mundur mu dorównuje. Jeszcze Tomek zapomniał o kanadyjskich guzikach, są świetne! Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Nie 0:30, 20 Mar 2011    Temat postu:

kreciu napisał:
Ostatnio czytałem też na WMASG w odpowiednim temacie że GROM nosi się w MARPAT desert. Ma ktoś zdjęcia na potwierdzenie tego? Ponoć wypłynęły do sieci jakiś czas temu.


Jeśli chodzi o focie GROM'u, to problem jest taki, że w sieci się trzeba dosyć nagimnastykować, aby znaleźć jakieś dobre zdjęcia. Natomiast mnóstwo interesujących fotek widywałem w czasopismach, które od czasu do czasu czytałem. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

Jeśli chodzi o sam Marpat, to mnie osobiście ten fakt nie dziwi. Przykładowo SAS przez cały trzyletni pobyt w Iraku łaził w Amerykańskim umundurowaniu i wyposażeniu (ba, nawet robiłem o tym wykład na historii xD). Tak samo widziałem zdjęcia operatora Navy SEAL's w jakimś ruskim camo i jeszcze jedno zdjęcie w Australijskim mundurze. Zapewne GROM robi tak samo i rzeczywiście, też słyszałem o tym fakcie.

Co do A-TACS. Specyficzny i ciekawy kamuflaż ale jak zauważyłeś raczej na pustynię. Ale sądzę, że gdyby była wersja leśna, to może by się dobrze sprawdziła. Jednakże ja raczej nie tykam ciekawostek typu Multicam, czy inne nowoczesne wariacje mundurowe. Pozostaję przy flectarnie i DPM. Nie mówię, że te nowsze kamuflaże są kiepskie, bo byłoby idiotyczne coś oceniać, bez dokładnego testu i analizy, ale po prostu wolę sprawdzone mundury i kamuflaże.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tommygun dnia Pią 20:35, 17 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kreciu
Gość







PostWysłany: Nie 22:13, 20 Mar 2011    Temat postu:

SEALs w ruskim camo? Gdzie to widziałeś? I skąd pewność że to było rosyjskie, był jakiś podpis?

W sumie co do GROMu masz racje - wszelkie informacje są trzymane w tajemnicy ze względu na specyfikę działań, także źródełko informacyjne jest ciaśniejsze niż dupcia zakonnicy. Zastanawia mnie tylko jedno - zaraz pewnie będzie głos że *bo LAN$ ma być!* - dlaczego większość SF na świecie jest dużo lepiej udokumentowana? SEALs przy pomniku Saddama nie nosili kominiarek, ba, nawet paszportówki mieli. Przy dobrym programie do obróbki zdjęć może dało się by się ustalić personalia tych typów. Nawet Specnazy są bogato obfotografowane - chociaż danych o ich operacjach i strukturze po '89 nie uświadczysz zbytnio- ale sami operatorzy są dosyć medialni, nawet pokazówki robią często i pykają sobie zdjęcia ze staruszkami, wyraźnie zadowolonymi z towarzystwa dzielnych żołnierzy. Biografie jednego z operatorów 45. Samodzielnej Brygady Zwiadu VDV uświadczysz w necie ( btw koleś jest żywym Rambo - walczy bez nogi, mając protezę. Prawdziwą nogę stracił na minie). Więc dlaczego nasi są takimi ninja? Wszelkie ich zdjęcia pochodzą przynajmniej sprzed kilku lat.


Ostatnio zmieniony przez Kreciu dnia Sob 11:42, 26 Mar 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Nie 22:43, 20 Mar 2011    Temat postu:

Ano gdzieś na jakimś forum widziałem taką fotkę. Pisało, że to ruskie camo, ale nie znam się na ruskim umundurowaniu, więc nie mogę zbyt dużo powiedzieć. Ale wiadomo jak to jest. To był za pewne jakiś "rodzynek" i nie warto zbytnio się tym sugerować Wink

Nie tylko GROM jest taki nieudokumentowany. Np. SAS, czy współczesne Delta Force (oczywiście focie są, ale współczesnych jest bardzo niewiele). Według mnie to dobrze świadczy o takich jednostkach, bo nie bawią się w pstrykanie fotek, tylko wykonują swoją robotę. Oczywiście niegodziwością byłoby mówić, że reszta jednostek również nie jest dobra, bo jest. Jednakże GROM najwyraźniej nie odczuwa potrzeby "reklamowania się".

Lans jest i będzie. Najlepszym przykładem lansiarstwa są żołnierze armii brytyjskiej.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tommygun dnia Nie 23:05, 20 Mar 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kreciu
Gość







PostWysłany: Nie 23:20, 20 Mar 2011    Temat postu:

To się zdziwisz - Delta robi pokazówki dla publiki co rok. Oczywiście mają kominiary i nie świecą dowodami tożsamości - jednak przynajmniej część sprzętu idzie zobaczyć na pokazach. Zdjęcia operacyjne przy BARDZO dużym zaangażowaniu, czy wręcz obsesji idzie dostać, oczywiście większość będzie poddana persec, czyli np. może być zapikselowana twarz, albo kominiare koleś nosi, ale Delta nie jest tak super zakonspirowana. SAS też idzie dostać, a z GROM jest problem.

Ogólnie to na zachodzie jest tendencja pokazująca że wojsko jest dla ludzi - stąd częste pokazy, żeby ludzie widzieli na co idą ich podatki. Są nawet wydzielone osoby w jednostkach które odpowiadają za kontakt z prasą i publiką - podejdzie ci jakiś dzieciak i chce się nauczyć robić "pompki" to ty masz się uśmiechnąć i mu pokazać. Nawet z SEALsami ostatnio biegają kamerzyści relacjonujący specjalnie na wyłączność danej stacji. Może z powodu umedialnienia SEALs zeszli na Tier 3, kto wie? Very Happy

Co do lansu - zwykle najwięcej lansu daje nie tyle mundur w multicam czy jakiś inny uberlansiarski ubiór, co baretki czy odpowiedni beret. Bo gdy dajesz się fotografować to rzadko to jest w centrum akcji, częściej na jakiejś paradzie, gdzie właśnie jedynym wyróżnikiem jest jakaś naszywka, baretka, inaczej złożony beret. Ci co są w temacie, wiedzą o co chodzi, a cywile i tak czują szacun dla każdego typa w mundurze, czy to będzie specjal czy normalny żołnierz.
Powrót do góry
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Nie 23:32, 20 Mar 2011    Temat postu:

kreciu napisał:
To się zdziwisz - Delta robi pokazówki dla publiki co rok. Oczywiście mają kominiary i nie świecą dowodami tożsamości - jednak przynajmniej część sprzętu idzie zobaczyć na pokazach. Zdjęcia operacyjne przy BARDZO dużym zaangażowaniu, czy wręcz obsesji idzie dostać, oczywiście większość będzie poddana persec, czyli np. może być zapikselowana twarz, albo kominiare koleś nosi, ale Delta nie jest tak super zakonspirowana. SAS też idzie dostać, a z GROM jest problem.


To, że pokazówki są to wiem. Ale my dyskutujemy o zdjęciach z akcji. GROM, z tego co pamiętam zrobił kiedyś jakiś pokaz. I pisałem, że można dostać zdjęcia Delta i SAS (SAS to głównie zdjęcia w szpeju Amerykańskim, albo po cywilu), ale ilość jest na prawdę skromna. Zdjęcia GROM'u również się znajdą (najlepsze są w czasopismach), ale jeszcze rzadziej (oczywiście mówimy cały czas o czasach współczesnych).

Mając lans miałem na myśli "trendy wyposażeniowe" w polu. Przykładowo wszyscy żołnierze Armii Brytyjskiej noszą czarne czapki wełniane, nigdy w innym kolorze (mimo, że czarny jest bezużyteczny w lesie). Wiem to z relacji jednego z członków tej armii. Dodatkowo wiele osób łazi w prywatnych, kapturzastych smock'ach (albo tych fasowanych przez MOD), mimo, że regulamin zabrania zakładania kaptura. Jest mnóstwo takich szczegółów, które się dostrzega i ewidentnie widać jakąś myśl zbiorową.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tommygun dnia Nie 23:39, 20 Mar 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kreciu
Gość







PostWysłany: Nie 23:57, 20 Mar 2011    Temat postu:

Wiem o tych trendach. Motyw z czapeczką ma korzenie jeszcze 2-go wojenne. Co do kaptura - dowódcy może to tolerują ze względu na to że kaptur dodatkowo ukrywa personalia danej osoby, poza tym luźny - rozmywa obrys głowy.

Ale uwierz mi nie wszystkie oddziały są takie lansiarskie. Czasem nawet brytole, co rzeczywiście mają fioła na tym punkcie- ubierają się "nieco gorzej". To zależy też od zadania jakie trzeba wykonać - można się lansować przy okazji, ale rzadko nosi się coś zbędnego. Amerykanie się przebierają za Talibów, Rosjanie w Czeczenii używali ortalionowych kurtek z bazaru, czy innej cywilnej odzieży żeby z daleka przypominać kolesi od Dudajewa. Specjaliści to nie są ludzie których masz na pęczki - w związku z tym regulaminy mogą być w niewielkim stopniu przez nich obchodzone, a dowództwo na to przymyka oko.
Powrót do góry
JasiekZ




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 669
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Pon 1:06, 21 Mar 2011    Temat postu:

Po pierwsze to nie pustynny marpat tylko digital desert. A po drugie ten temat to "mundury, opisy, wrażenia."
Więc piszcie o tym co mieliście na sobie, żeby inni wiedzieli czy opłaca sie w to inwestować. Jak będe siedział na laptopie to trochę ogarnę to forum bo zaczyna się tu megaofftop robić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Pon 16:38, 04 Kwi 2011    Temat postu:

Greetings Wink

Dobra, tak więc wracamy do tematu i przedstawiam prawie najnowszą kurtkę Soldier 2005. Mówię, prawie najnowsza, bo niedawno dowiedziałem się, że obecnie wydawane są kurtki S2010 w kolorze MTP (Multi Terrain Pattern - Szyty przez Crye Precission wzór DPM w kolorach oryginalnego Multicam'a. Armia Brytyjska jest jednym z pierwszych przykładów masowego wprowadzenia tego kamuflażu).



Cechy kurtki

Tutaj napiszę w porównaniu do S95, które używałem przez okrągły rok. To, czym się S2005 odróżnia, to przede wszystkim technika szycia. Kurtka nie jest w ripstopie, natomiast ma wrażenie impregnowanej. Dodatkową nowością jest kaptur przyszyty na stałe zamiast doczepianego. Jest on świetnie zaprojektowany i sprawia wrażenie solidnego.

Układ kieszeni

Standardowo mamy tutaj do czynienia z czterema kieszeniami na guziki kanadyjskie. W porównaniu do S95, kieszenie są na prawdę wielkie, co niezmiernie mnie cieszy. Kolejne kieszenie, to dwie pionowe zamykane na zamek błyskawiczny (tzw. kieszenie napoleońskie). Nowością natomiast jest mała kieszeń na lewym ramieniu (prawdopodobnie na opatrunek). Na niej naszyty jest Union Jack (dla niewtajemniczonych - flaga Zjednoczonego Królestwa).

Zalety:

- Świetny materiały (tak jak we wszystkich kurtkach brytyjskich),
- Kieszenie jeszcze większe niż w moim poczciwym S95 (używanym obecnie przez Bartka),
- Wygodny i dobrze opracowany kaptur,
- Kurtka sprawia wrażenie impregnowanej,

Wady:

- Kurtka nie jest w ripstopie i w lato na pewno to odczuję (jednakże kurtka jako, że zrobiona z materiału Lightweight nadal jest przewiewna i wygodna),


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tommygun dnia Pon 18:16, 04 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tommygun
Zwiadowca
Zwiadowca



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 673
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg
Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Wto 15:16, 31 Maj 2011    Temat postu:

Custom BDU Woodland

Nadażyła mi się możliwość tanio kupić ten mundur, więc stwierdziłem, że trzeba łapać okazję Wink

Tak jest, jest to przerobiona wersja munduru Amerykańskiego o nazwie BDU RAID. Przeróbka prosta do zrobienia, o ile mamy maszynę do szycia i doświadczenie. Ja korzystałem z pomocy znajomego. Modyfikację stosowało Navy Seal's w latach 90-tych i na początku misji w Afganie (kiedy jeszcze nosili DCU). Zazwyczaj na zdjęciu widywałem dwa rodzaje przeróbki:

Wariant pierwszy - Przeszycie dolnych kieszeni bluzy na ramiona pod kątem,
Wariant drugi - Przeszycie dolnych kieszeni bluzy na ramiona pod kątem, oraz skośnie ustawienie kieszeni na klatce piersiowej (coś ala ACU i właśnie ten wariant wykorzystałem),

Często też na ramionach doszywano rzepy, jednak osobiście dopóki nie mam konkretnych naszywek, to nie zamierzam tego robić.

Jeśli chodzi o materiały, to tutaj mamy standard, czyli poliester i bawełna. Jest to starszy model, czyli nie jest w ripstopie. Szwy kieszeni są na prawdę porządnie przyszyte i miałem spore problemy z wypruciem ich. Jeśli chodzi o grubość, to bluza jest o wiele cieńsza od spodni. Możliwe, że po prostu elementy pochodzą z różnych linii produkcyjnych (kupowałem osobno), jednak nie jestem w stanie tego stwierdzić. Ogólna grubość jest trochę większa niż w mundurze BW, więc na lato się jak najbardziej nadaje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asasyn




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Pon 16:37, 02 Lip 2012    Temat postu:

VSR

Stałem sie posiadaczem rosyjskiego munduru w kamuflażu VSR. Znając rosyjskie rzeczy spodziewałem sie czegoś topornego jednak miło sie zdziwiłem. Mundur jest przewiewny, lekki i troche luźny. Krój munduru kojarzy mi się z dresem ( dosłownie!). Nie ma bowiem dużych kieszeni na klacie, na rekawach i kij wie gdzie jeszcze. Zamiast tego są 2 duze skosne kieszenie u dolu bluzy, i 2 kieszenie w spodniach. Wytrzymałość, jak na taki cienki mundur stoi na b.dobrym poziomie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, gdyż za niewielkie pieniądze dostajemy klimatyczny mundur, w którym można działać nawet w duże upały.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
|| Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group || Designed by Port-All.Com ||
Regulamin